
Svatko od nas je barem jednom poželio ostaviti sve iza sebe – ljubavne brodolome, loše poslove, svakodnevna razočaranja.
Upravo to želi i glavni junak Pisma iz Pekinga, novinar nezadovoljan svojom poslovnom i privatnom situacijom, kad dobije priliku otputovati u Kinu. Odlazak u Peking čini mu se kao upravo ono što mu treba: sjajna prilika za novi početak i daleko bolji život od onog kojeg trenutno vodi. No dok prikuplja dokumente i planira put, pred čitateljima se otkriva mozaik ljubavnih, privatnih i poslovnih zgoda i nezgoda, isprepleten briljantno napisanim promišljanjima o suvremenom svijetu, novinarstvu, odnosima i ljubavi.
Vid Barić, jedan od najistaknutijih i najoriginalnijih glasova domaće književnosti, piše otvoreno, s puno humora i onom dozom iskrenosti koja ponekad zna zaboljeti… Pisma iz Pekinga nisu putopis, nego priča o bijegu koja zapravo govori o povratku sebi, svojim idealima i životu koji ponekad želimo odbaciti.
Ako volite priče koje vas nasmiju, ali i pogode ravno u želudac, te autore koji pišu bez rukavica, Pisma iz Pekinga su roman koji će vas odvesti na sasvim neočekivani put u poznate krajeve naše svakodnevnice.
O autoru:
• Vid Barić (1988., Rijeka) magistrirao je na Odsjeku za kulturalne studije Filozofskog fakulteta u Rijeci,
• živi u Zagrebu i radio je kao novinar i urednik,
• piše prozu i novinske tekstove, a dobitnik je nagrade Fra Ma Fu za najbolju novinsku reportažu u 2018. godini,
• bavi se fotografijom te je više puta izlagao na samostalnim i grupnim izložbama, uključujući i 36. zagrebački Salon mladih,
• bivši je hrvatski snowboard reprezentativac, a kao član međunarodnog kolektiva YOUGOFIRST autorski potpisuje i više snowboarderskih filmova,
• autor je romana Fiumanski, opet lažeš (2020.) i zbirke novinskih reportaža Vrabac protiv dabrova i ostale novinske priče (2021.),
• u koautorstvu s Filipom Rutićem potpisuje dramski tekst Tvrda kohabitacija, satiričnu komediju praizvedenu u travnju 2024. na Sceni Vidra u režiji Dražena Krešića.
Ilustrator
Uvez
Stanica u katalogu


